Phyteneo v novém
Měníme vizuální identitu tak, aby lépe podpořila podstatu našeho přístupu – spojení vědeckého poznání a síly přírody. Co se nikdy měnit nebude, je vysoký standard našich přípravků a vášeň, s níž značku Phyteneo rozvíjíme.
Studie zkoumala účinnost herbálního přípravku Vermophyt a porovnávala jej se syntetickými léčivými přípravky, které se indikují při přítomnosti střevních hlístic (roup dětský) a tasemnice.
Zajímalo nás, jak si stojí náš herbální přípravek Vermophyt v porovnání se syntetickými preparáty. Zadali jsme si proto nezávislou laboratorní studii antihelmintického účinku přípravku Vermophyt. Účinnost přípravku byla testována in vivo za použití laboratorních myší infikovaných roupy Aspiculuris sp. a Syphacia sp.. Studie byla provedena ve spolupráci s Parazitologickým ústavem Akademie věd ČR, který vlastní potřebná povolení týkající se pokusů na zvířatech. Příslušný projekt pokusů byl schválen Akademií věd ČR.
Byla provedena laboratorní studie pro stanovení účinnosti přípravku Vermophyt proti roupům rodu Aspiculuris a Syphacia. Pro test bylo použito osmnáct laboratorních myší (ve věku 4 týdnů) infikovaných roupy. Myši byly rozděleny do čtyř skupin, z nichž každá podstoupila léčbu jiným přípravkem:
1) Pozitivní kontrola 1 (léčivý referenční přípravek č. 1)
2) Pozitivní kontrola 2 (léčivý referenční přípravek č. 2)
3) Testovaný produkt (Vermophyt)
4) Negativní kontrola (neošetřené myši)
Léčba byla aplikována po dobu 5ti po sobě následujících dnů.
Vyšetření míry infekce u každé myši bylo provedeno:
5 dní před (-5D) zahájením léčby a 8 dní po (+ 8D) zahájení léčby – stanovením počtu vajíček roupů v trusu;
10 dnů po (+10D) zahájení léčby – stanovením počtu dospělých roupů ve střevě.
Počty vajíček roupů nalezených v myším trusu před zahájením léčby se statisticky nelišily mezi skupinami myší. Počty vajíček roupů u neléčených (kontrolních) myší v průběhu pokusu strmě vzrostly. U myší léčených přípravkem Vermophyt byl růst počtu vajíček nápadně zbržděný. U myší léčených referenčními syntenickými léčivými přípravky č. 1. a 2. došlo k poklesu počtu vajíček téměř na nulu.
Počty adultních a juvenilních roupů nalezených u myší léčených přípravkem Vermophyt byly významně nižší než u kontrolních myší, avšak vyšší, než u myší léčených referenčními syntetickými přípravky.
Procentuální účinnost přípravku Vermophyt činila 74.8 %.
Herbální přípravek Vermophyt aplikovaný v množství 36.8 mg/kg tělesné hmotnosti během pěti po sobě jdoucích dnů prokazatelně zbrzdil progresi roupové infekce u laboratorních myší. Referenční syntentické léčivé přípravky infekci zcela eradikovaly.
K uvedeným výsledkům je potřeba zvážit další aspekty:
Měníme vizuální identitu tak, aby lépe podpořila podstatu našeho přístupu – spojení vědeckého poznání a síly přírody. Co se nikdy měnit nebude, je vysoký standard našich přípravků a vášeň, s níž značku Phyteneo rozvíjíme.